Podání přihlášky ke studiu

Nový monopost odhalen

Tým CULS Prague Formula Racing, který je tvořen kromě studentů Technické fakulty také studenty Provozně ekonomikcé fakulty, představil ve středu 13. července nový monopost s názvem FS07 Fighter určený pro mezinárodní inženýrskou soutěž Formule Student. Přípravou nového monopostu strávil 20-ti členný studentský tým celý uplynulý rok. Studenti navrhli a vyrobili již sedmou generaci formule, která vznikla v dílnách Technické fakulty České zemědělské univerzity. Oficiální představení nového vozu proběhlo v prostorách Kruhové haly ČZU za přítomnosti sponzorů a vedení Technické fakulty.  Při úvodním proslovu děkan Technické fakulty doc. Mašek ocenil práci studentů, kteří se stavbě monopostu věnují ve svém volném čase a zároveň vyzdvihnul přínos tohoto projektu z hlediska aplikace získaných teoretických znalostí do praxe. Doc. Mašek zároveň poděkoval všem sponzorům, kteří dlouhodobě projekt podporují a bez kterých by nový monopost nemohl vzniknout. Monopost si do závodní sezony ponese jméno Fighter a již tradiční číslo 68.

Tým založený v roce 2011 má za sebou bohatou závodní historii, pro letošní sezonu si přichystal inovace zejména v oblasti převodovky, rámu, podvozku, řízení, aerodynamiky, elektroniky a řazení, což by mělo pomoci zvládnout náročné statické i dynamické disciplíny na jednotlivých závodech v sezoně. Inovace byly představeny formou prezentace studentů a pro lepší nahlédnutí do dění kolem projektu formule studenti sestříhali video ze záběrů, které nasbírali během stavby závodního monopostu. Design monopostu vzešel ze studentské soutěže a podíleli se něm kolegové z UTB ve Zlíně. Projekt je tak ukázkou meziuniverzitní spolupráce studentů. Kapitán týmu Vít Šulc uvedl základní cíle, které bylo nutné při stavbě monopostu splnit – snížení celkové hmotnosti vozu na max. 210 kg, zvýšit přítlak od aerodynamických prvků, zajistit vysoký výkon a točivý moment motoru v širokém rozsahu otáček a zaměřit se na zajištění spolehlivosti monopostu při náročných podmínkách na závodech. Ke konci prezentace tým zveřejnil informaci, že letošní formule je posledním monopostem Formule Student na Technické fakultě s čistě spalovacím motorem, pro příští sezonu se členové pustí do výzvy navrhnout nový monopost s hybridním pohonem.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.