Tým ROBOTIKA na soutěži SubT Challenge

Po dvou soutěžních dnech získal robotický tým ROBOTIKA, ve kterém je, prostřednictvím jednoho ze soutěžních robotů, aktivně zapojena i Technická fakulta ČZU v Praze, dva body v několikadenní soutěži SubT Challenge: Tunnel Circuit. Soutěž pořádá Americká vojenská organizace DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency). Jedná se o jednu z nejprestižnějších svého druhu na světě.

Cílem robotů je mapovat předem neznámé prostředí v tunelu uhelného dolu, detekce různých předmětů a osob, které zůstanou uvězněny např. při závalu a reportovat jejich pozici a umožnit tak jejich bezpečnou záchranu. Hodnocena je přesnost lokalizace a rychlost reportu.

Tým ROBOTIKA se do amerického Pittsburghu, kde soutěž ve dnech 15. – 22. srpna probíhá, vypravil s celkem čtyřmi roboty. Velkou zásluhu na získaných bodech měl právě kolový robot kloubové konstrukce, jehož pracovní název je „KLOUBÁK“ a který byl navržen a vyroben na Technické fakultě.

Další informace o robotech najdete na webu
robotika.cz/cs