Podání přihlášky ke studiu

Jmenování nových profesorů

Dne 13. června 2024 se v historických prostorách pražského Karolina uskutečnil významný ceremoniál, při kterém prezident republiky Petr Pavel slavnostně předal jmenovací dekrety novým profesorům. Tyto dekrety byly uděleny na základě pečlivých návrhů vědeckých a uměleckých rad vysokých škol, což podtrhuje jejich výjimečné akademické úspěchy a přínos k rozvoji vzdělávání a vědy. Mezi nově jmenovanými profesory byl i vedoucí katedry technologických zařízení staveb z Technické fakulty, prof. Ing. Jan Malaťák, Ph.D.

Prof. Ing. Jan Malaťák, Ph.D., je odborníkem v oblasti energetiky a obnovitelných zdrojů. Ve své vědecké práci se zaměřuje na efektivní využívání biomasy a dalších obnovitelných zdrojů energie. Během své kariéry publikoval mnoho vědeckých prací a podílel se na řadě mezinárodních výzkumných projektů. Prof. Malaťák je také aktivním členem několika odborných skupin a pravidelně přednáší na konferencích. Jeho práce významně přispěla k rozvoji udržitelné energetiky a ochraně životního prostředí.

zdroj: „Foto MŠMT“.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.