Podání přihlášky ke studiu

Nový monopost „Sparkle“

Po dvouleté přestávce se univerzitní tým CZU Prague Formula Racing opět vrhl do koloběhu mezinárodní soutěže Formula Student, ovšem tentokrát ve zcela novém složení.

Nový tým, složený z 15 studentů převážně z Technické fakulty a Provozně ekonomické fakulty, představil po ročním úsilí nový monopost FS.04 „Sparkle“, se kterým se v závodní sezoně 2017 zúčastnil dvou závodů světové série.

Nový monopost prošel kompletní úpravou a velký důraz byl kladen především na novou pohonnou jednotku a celkové zvýšení spolehlivosti. První závod, který se konal koncem července na Italském okruhu Autodromo Riccardo Paletti, byl pro tým křest ohněm a i přes počáteční problémy na technických přejímkách se tým dokázal semknout a v hlavním závodě vybojoval 5. místo v celkové konkurenci 72 týmů. V celkovém bodovém hodnocení se tým v Itálii umístil na krásném 19. místě.

Po odstranění drobných nedostatků se tým přesunul na svůj druhý závod sezóny, který se konal tentokrát na domácí půdě, konkrétně na mosteckém polygonu. Zde vše probíhalo bez větších problémů a v hlavním závodě se týmu CZU Racing podařilo dosáhnout opět na 5. místo.  Největším úspěchem v Mostě však bylo umístění v disciplíně Skid-pad, kde se jednomu z pilotů podařilo zajet třetí nejrychlejší čas, a tak se tým poprvé ve své historii dostal na stupně vítězů.

V celosvětovém žebříčku se tým posunul na celkové 103. místo v konkurenci 610 týmů.