Technická fakulta rozvíjí nový projekt v Indonésii

Předseda vlády ČR Petr Fiala navštívil Indonésii, aby se setkal s indonéským prezidentem Joko Widodo. Během tohoto oficiálního pobytu se pan premiér seznámil s projekty Technické fakulty a s koncepcí dlouhodobé spolupráce České zemědělské univerzity v Praze v Indonésii. Za přítomnosti prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého, Technická fakulta představila spolupráci s indonéskou společností PT MMW Pangandaran Permaculture. V rámci tohoto partnerství bude založena „chytrá farma“, v oblasti Pangandaran na západní Jávě, která bude využívat principy Zemědělství 4.0. Farma by měla fungovat v režimu tzv. živé laboratoře, vybavená chytrými technologiemi využívajícími umělou inteligenci s nadějí, že v blízké budoucnosti, bude využívána jako moderní centrum „Nového zemědělství v Indonésii (Pertanian Baru di Indonesia)." Technickou fakultu zastupuje na jednáních proděkan pro mezinárodní vztahy prof. Ing. David Herák, Ph.D.