Výzkumná a vzdělávací infrastruktura pro podporu národní iniciativy Průmysl 4.0

Nedílnou součástí přístupu Průmysl 4.0 je digitalizace už při návrhu konstrukcí a tvorba digitálních dvojčat. Pro pochopení některých rychlých dějů je možné využít nových zařízení zakoupených v rámci projektu „Výzkumná a vzdělávací infrastruktura pro podporu národní iniciativy Průmysl 4.0”, který je spolufinancovaný z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, registrační číslo: CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_017/0002634. Příkladem je již k dispozici 4K kamera, kterou studenti doktorských programů mohou využít pro řešení svých prací zaměřených na tvorbu matematických materiálových modelů nejen zemědělských produktů.