Podání přihlášky ke studiu

Zasedání k projektu GUARDIANS

Ve dnech 22. a  23. 5. 2024 se na Technické fakultě konalo zasedání k projektu GUARDIANS, který je financovaný z programu Horizon Europe. Společně jsme si srovnali vše, co se za rok konání povedlo udělat a kam jsme postoupili.

Koordinátorem projektu je technologické výzkumné centrum CTIC (Španělsko), kde se specializují na chytré zemědělství a udržitelnost. Na řešení se podílí 22 partnerů z 9 evropských zemí (Španělsko, Švédsko, Norsko, Litva, Irsko, Itálie, Portugalsko, Slovensko, ČR).

Hlavní cílem tohoto projektu je posílit postavení malých a středních zemědělských podniků prostřednictvím inteligentních řešení a překlenout tak technologickou propast mezi nimi a velkými výrobci.

Naše fakulta je jedním z devíti poskytovatelů technologií, specializujeme se na vývoj poloautonomních létajících a pozemních dronů. Vše budeme brzy testovat v zemědělském družstvu Květná.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.