Podání přihlášky ke studiu

Spolupráce mezi TF a UAEU

V úterý 23. května proběhla návštěva zástupců zemědělského sektoru Spojených arabských emirátů (SAE) na ČZU. V delegaci ze SAE byli Dr. Fatima Kalbat z Ministerstva školství, prof. Dr. Mohamed Alyafei, děkan Fakulty potravinářství, zemědělství a veterinární medicíny Univerzity spojených arabských emirátů (UAEU), Dr. Hana Alaslai z Ministerstva změny klimatu a životního prostředí SAE a Dr. Sulaiman Alnuaimi ze společnosti Al Dhara. V průběhu setkání došlo k završení předchozího jednání o spolupráci, kdy byly podepsáno memorandum o spolupráci mezi Technickou fakultou ČZU a Potravinářskou, zemědělskou a veterinární fakultou UAEU. Schůzce na půdě ČZU předcházela návštěva zástupců TF a MZe na půdě UAEA v Al Ain.

Společného jednání se kromě děkana a proděkanů TF zúčastnili - prorektor pro mezinárodní vztahy prof. Lošťák, děkan FAPPZ prof. Soukup, proděkanka PEF prof. Severová, déle vedoucí Centra precizního zemědělství prof. Kumhála a vedoucí Katedry informačního inženýrství dr. Pelikán. Kolegové z UAEU projevili zájem o další spolupráci v oblasti potravinářských technologií a IT. V rámci setkání byl představen kampus ČZU, odborné laboratoře Technické fakulty a Pavilon potravinářských technologií FAPPZ.

V přípravě je specializovaná letní škola se zaměřením na precizní zemědělství a program pro výměnu studentů a pedagogů. Velké poděkování si zaslouží kolegové z Velvyslanectví ČR v Abu Dhabi, zejména pak zemědělský diplomat Ing. Lukáš Zamrzla, bez kterého by se návštěva neuskutečnila.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.