Podání přihlášky ke studiu

Ivo Hykyš

Ivo Hykyš je hlavním koordinátorem aktivit ve společnosti SIEMENS týkajících se e-mobility a dobíjecí infrastruktury. Jeho hlavním úkolem je dramatické snížení uhlíkové stopy ve firemní flotile a koordinace všech obchodních aktivit spojených s nabíjecí infrastrukturou.

Celou svoji kariéru spojil s oblastí Automotive. V roce 2003 začínal ve společnosti Škoda Auto jako asistent vedoucího logistiky značky. Následně se přesunul na pozici koordinátora produktmanagementu projektů týkajících se modelů Fabia a Superb.

V roce 2006 přešel do skupiny RWE Česká republika, kde transformoval celou firemní flotilu 2 500 aut do jedné entity vč. nastavení všech procesů s tím spojených.

Od roku 2009 pak zastával pozici Vedoucího fleet managementu v celé skupině SIEMENS v České republice.

V roce 2011 získal titul Fleet manažer roku a v roce 2014 získal pro SIEMENS sošku fleetové můzy za způsob řízení firemního autoparku v kategorii Ekologický přístup. Byl i nedílnou součástí týmu, který získal ocenění Zlatý volant v kategorii Ekopočin roku. Od roku 2013 je členem odborné poroty časopisu FLEET – Firemní automobily.

Ivo Hykyš vystudoval Technickou fakultu na České zemědělské univerzitě v Praze. Při svém studiu byl mimo jiné zástupcem studentů v akademickém senátu university a v Radě vysokých škol. Zahraniční studijní zkušenost následně získal na Technické univerzitě v německém Braunschweigu. Hovoří plynule německy a anglicky. Je ženatý a otcem 2 dětí.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.